Хліб з житнього борошна

04 Січ 2011, Автор: admin

hlib-z-zhytnoho-boroshna

Закваска:

25 г дріжджів

1,5 л теплої води

500 г борошна

Тісто:

8 кг житнього борошна

3 л. Води

80 г солі

Хліб з житнього борошна  Хлеб из ржаной муки Ржаной хлеб

Ви вирішили спекти житній хліб удома? Особливістю якісного хліба буде правильний процес бродіння тіста. Для смачного хліба потрібно приготувати якісну закваску. Закваска – це 0,5 кг тіста, що залишилося після попередньої випічки. Зберігається закваска в спеціальному посуді, під тканиною і кришкою. Попередньо її посипають борошном.

Смачний хліб із житнього борошна готується за перевіреним рецептом. Я розповім, як пекла хліб бабуся в сільській печі.

За добу до випічки хліба приготуємо закваску. Розчиняємо сирі дріжджі в теплій воді, всиплемо борошно і поставимо тісто в тепле місце. Додавати потрібно борошно в рідину, а не навпаки. На наступний день розчиняємо закваску в теплій воді та розмішуємо. Підготуємо спеціальний посуд – діжу. Заливаємо у неї теплої води, додаємо розведену закваску і 1 / 3 частину від всього борошна. Швидко розмішуємо, вирівнюємо поверхню і Присипаємо борошном. Прикриємо посудину кришкою і в тепло.

Повинно пройти 12-14 годин. Тепер додамо в тісто сіль, решту борошна і будемо довго та ретельно вимішувати. Піч розтоплювати потрібно тоді, коли тісто трохи підніметься. А готове тісто для посадки в піч збільшиться в два рази. Обробляємо житнє тісто на паляниці і випікаємо в печі 2-2,5 години. Хліб повинен остигати поступово, на дерев’яній поверхні, прикритий чистою тканиною.

Готовий для їжі хліб зберігають у прохолодному місці.

Російською: Хлеб из ржаной муки Ржаной хлеб

Поділитися рецептом в соц. мережах

Схожі статті:

  1. Білий хліб
  2. Білий хліб
  3. Сільський хліб
  4. Сільський хліб
  5. Тісто з маком

Комментарии закрыты.

Передрукування матеріалів заборонено © 2019 . Кулінарні рецепти