Сушіння грибів у духовці та на газовій плиті

04 Лип 2011, Автор: admin

Сушіння грибів в духовці

Гриби можна сушити в духовці. Для цього треба зробити дві-три решітки за розміром духовки з таким розрахунком, щоб їх встановлювати замість звичайних листів. Грати роблять з дротяної сітки з великими вічками.

Розклавши підготовлені до сушіння гриби на решітки, ставлять їх у духовку, де температура повинна бути 60 – 70 ° С. Сушку проводять з відкритими дверцятами, щоб повітря в духовці весь час циркулював, при цьому сушка грибів в один прийом триває 7-12 годин.

Сушка грибів на газовій плиті і інших нагрівальних приладах

Сушити гриби на плитці можна за допомогою нескладного пристосування. Для його виготовлення використовують чотири п’ятикілограмові бляшані банки з-під оселедця. Одна банка з вирізаним верхом буде служити теплоносієм, а в інших трьох вирізують дно і кришку, залишають тільки обідки. З боків цих ободків проробляють отвори, куди вставляють металеві спиці. Для спиць може бути використана дюралюмінієвий дріт діаметром 3 – 4 мм. Можна також для цієї мети використовувати лучинки з березового або соснового дерева.

Перед початком сушіння гриби нанизують на спиці, вставлені в обідки. На запалену газову плитку (керогаз або керосинку) ставлять банку з дном (теплоносій). На неї кладуть спиці з нанизаними на них грибами. Потім на них ставлять всі три обідка з грибами. Щоб добитися рівномірного висихання грибів, час від часу обідки міняють місцями зверху вниз, а спиці повертають навколо своєї осі. Таку грибосушку можна зробити також з жерсті або алюмінію.

Зберігання сушених грибів

Сушені гриби дуже гігроскопічні, вони вбирають вологу з навколишнього повітря, легко сиріють і пліснявіють. Крім того, вони швидко засвоюють сторонні запахи. Тому сушені гриби слід зберігати в сухих, добре провітрюваних приміщеннях і найкраще у щільно закритих скляних і металевих банках в приміщеннях з температурою 8-10 ° С.

Російською: Сушка грибов в духовке и на газовой плите

Авторські права належать сайту  http://smakota.info

Поділитися рецептом в соц. мережах

Схожі статті:

  1. Сушіння грибів у російської печі
  2. Сушіння грибів у російської печі
  3. Сушка грибів
  4. Сушка грибів
  5. Соління грибів холодним способом

Комментарии закрыты.

Передрукування матеріалів заборонено © 2023 . Кулінарні рецепти