Сушіння грибів у російської печі

04 Лип 2011, Автор: admin

Підготовлені до сушіння гриби розкладають капелюшками вниз на решета, плетінки або нанизують на спиці. Завантажені пристосування слід ставити у піч, коли температура в ній після топки знизиться до 60 -70 градусів. При більш високій температурі починати сушку не рекомендується, так як гриби можуть запариться або зажаритися, підгоріти і сильно почорніти. При температурі нижче 50 градусів вони сохнуть дуже повільно, закисають і псуються.

Перед завантаженням грибів під печі треба підмести, щоб не залишилося золи. У момент сушіння в печі не повинно бути якогось посуду з їжею або водою. Якщо решета або плетінки не мають ніжок, то під них слід підкласти цеглини на ребро, щоб гриби не стикалися з подом печі.

Під час сушіння дуже важливо забезпечити видалення вологи, що випаровується з грибів. Для цього, закриваючи піч, заслінку слід поставити на дві цеглини, залишивши між ними проміжок для припливу повітря знизу. Верхня частина заслінки не повинна щільно закривати чоло печі, щоб весь час видалялося вологе повітря. Пічна труба на початку сушіння повинна бути відкрита на дві третини засувки, а в міру підсихання грибів її слід прикривати побільше, до кінця сушки закрити наглухо.

Гриби сохнуть нерівномірно, дрібні капелюшки висихають швидше, великі повільніше. Щоб добитися рівномірного висихання всіх грибів, висохлі треба своєчасно прибирати, а решту досушувати окремо. Гриби не можна пересушувати – вони втрачають аромат і робляться несмачними. Недосушені гриби при найменшій вогкості починають пліснявіти.

Гриби вважаються висушеними, якщо вони на дотик здаються сухими, легкими, злегка гнуться, а при деякому зусиллі ламаються. Добре висушені гриби смаком і ароматом нагадують свіжі. Вихід сухих грибів в середньому становить 10% до ваги сирих очищених.

У російській печі можна сушити всі трубчасті гриби, трутовики і пластинчасті.

Російською: Сушка грибов в русской печи

Авторські права належать сайту  http://smakota.info

Поділитися рецептом в соц. мережах

Схожі статті:

  1. Сушка грибів
  2. Сушка грибів
  3. Соління грибів холодним способом
  4. Соління грибів холодним способом
  5. Мариновані гриби підберезники

Комментарии закрыты.

Передрукування матеріалів заборонено © 2023 . Кулінарні рецепти