Сушка грибів

04 Лип 2011, Автор: admin

Сушка грибів – один з найбільш простих і доступних способів переробки грибів. Сушені гриби добре зберігаються довгий час, при цьому не втрачають смаку і аромату. За поживністю і засвоюваності вони вищі солоних і маринованих. Однак не всі їстівні гриби можна сушити. Пластинчасті гриби містять гіркоту, яка в процесі сушіння не зникає. Сушена продукція з гірких грибів до вживання непридатна.

У домашніх умовах сушити можна такі види: з трубчастих – білі гриби, підосичники, підберезники, всі види маслюків, моховики; із сумчастих – сморчки, трюфель білий; з трутовиків – гриб-баран, трутовики строкатий і розгалужений ; з пластинчастих – опеньок осінній, опеньок літній та зимовий, гриб-парасолька строкатий, печериці; з лісічкових – лисичку звичайну.

Сушити гриби можна на відкритому повітрі (на сонці), у російській печі, в духовці, на примусі та  газовій плиті. Повітряна сушка можлива лише в жарку суху пору, в ясні сонячні дні. У похмуру сиру погоду сушити гриби на відкритому повітрі не можна, так як вони можуть зіпсуватися. Самими надійними способами слід вважати сушку в російській печі, в духовці і на плитці.

Для сушіння відбирають свіжі, міцні, здорові гриби, не пошкоджені хробаками. Очищені гриби протирають чистою, злегка зволоженою м’якою ганчіркою (краще капроновою) і сортують за розмірами. Мити їх перед сушкою не можна, так як вони вбирають багато води, дуже повільно просихають та можуть зіпсуватися.

Щоб уникнути забруднення гриби краще сушити на спеціальних пристроях: ситах, решетах, плетінках, нанизаними на нитку або на шпильки, встановлені на дерев’яних стійках або на спиці грибосушці.

Підготовка грибів до сушіння

Гриби перед сушкою розбирають за сортами і розмірами. Відбираються свіжі, міцні гриби. Їх очищають від землі, хвої, листя і протирають чистою вологою тканиною. Мити гриби перед сушінням не слід, оскільки вони вбирають багато води і повільніше висихають.

Капелюшки відокремлюють від ніжок. Товсті ніжки розрізають впоперек на кружки товщиною 2 – 3 см, а тонкі – уздовж на 2 або 4 частини. Потім їх укладають на окремі підноси.

Сушіння в російської печі

Сушіння в духовці, на газовій плиті і інших нагрівальних приладах

Російською: сушка грибов

Авторські права належать сайту  http://smakota.info

Поділитися рецептом в соц. мережах

Схожі статті:

  1. Соління грибів холодним способом
  2. Соління грибів холодним способом
  3. Мариновані гриби підберезники
  4. Мариновані гриби підберезники
  5. Мариновані гриби

Комментарии закрыты.

Передрукування матеріалів заборонено © 2023 . Кулінарні рецепти