Варення з абрикосів

27 Чер 2011, Автор: admin

Склад:

Абрикоси

Цукор

Найкращий спосіб консервації абрикосів  - це зварити варення. Варення з абрикос варимо в кінці серпня, коли можна купити останні фрукти. Можна використовувати для цього навіть дрібніші (напівкультурні) абрикоси. Ось за таким рецептом варила я варення з абрикосів у цьому році.

Спочатку треба приготувати банки. Це значить, їх добре промити і висушити, бажано на сонці. В умовах міської квартири я це роблю на балконі. З 2 кг абрикосів виходить трохи більше 2 літрів варення; з цього розрахунку треба виходити, підбираючи банки для абрикосового варення. Якого розміру повинні бути банки для варення? На мій погляд, чим менше, тим краще. Однак треба керуватися розумними міркуваннями, передбачивши умови зберігання.

Тепер добре відмиваємо абрикоси і виймаємо з них кісточки. Для мого рецепту абрикоси краще розрізати не на половинки, а тільки надрізати, щоб було можна видалити кісточку, а самі плоди залишалися повністю.

Кілька кісточок залишаємо (по 4 – 5 кісточок на банку) і заливаємо невеликою кількістю води і ставимо на вогонь, щоб вони злегка кипіли. Потім ми ці кісточки розіб’ємо, виймемо насіння і покладемо в варення.

Тепер займаємося цукром. За рецептом моєї мами цукру беремо 1:1. Таке дозування потрібна для того, щоб зварити варення саме, а не джем або не конфітюр.

Тепер в 2-літрову каструлю наливаю половину склянки води, нагріваю її та невеликими порціями насипаю цукор, у міру його розчинення. Таким чином вийде, що цукровий пісок перетворюється на цукровий сироп. Тепер можна всипати абрикоси.

Акуратно перемішуємо і залишаємо на невеликому вогні (я виставляю на плиті “4″ з 9 можливих позицій перемикача), поки не почне утворюватися пінка. Варення не повинно кипіти, щоб вітаміни збереглися.

Цю пінку краще зняти, щоб не псувати естетичного вигляду варення. Крім того, пінка містить винну кислоту, яка може зіграти з нами в подальшому злий жарт – варення може закиснути. Пінку знімаємо столовою ложкою, збираючи її (пінку) до центру каструлі, а потім видаляючи в окрему піалу або склянку.

Як тільки пінка буде знята, вимикаємо варення і залишаємо на 30 – 60 хвилин, щоб абрикоси просочувалися сиропом. Потім  варення з абрикосів можна залишити хоч до наступного дня.

Ще раз вмикаємо плиту і доводимо варення до закипання. І знову даємо постояти.

І останній раз проробляємо все те ж саме.

Весь цей час наші кісточки стоять на вогні і потихеньку паряться. Якщо немає бажання морочитися з абрикосовими кісточками, можна взяти чищений мигдаль, але теж проварити.

Тепер абрикосове  варення готове. Воно має красивий колір, ягоди “прозорі”.

Розливаємо гаряче варення по баночках.

Тепер прийшла пора кісточок. Виймаємо їх з води. Вони стали м’якими. Розбиваємо і дістаємо насіння. Розбиваємо акуратно, щоб зберегти насіння цілими. Викладаємо по кілька насіння в банки, щоб насінини були злегка покриті варенням.

Залишаємо банки відкритими до тих пір, поки варення з абрикосів не охолоне повністю. Краще накрити їх марлею. Після цього закриваємо кришками. Особлива герметичність тут не потрібна, можна закрити банки пергаментним папером і обв’язати шпагатом.

Російською: Варенье из абрикосов

Авторські права належать сайту  http://smakota.info

Поділитися рецептом в соц. мережах

Схожі статті:

  1. Варення із червоної смородини (Варення з порічок)
  2. Варення суничне
  3. Варення з полуниці на зиму
  4. Варення з черешні
  5. Варення з агрусу

Комментарии закрыты.

Передрукування матеріалів заборонено © 2022 . Кулінарні рецепти