Варення з вишні

28 Чер 2011, Автор: admin

Вишня

Цукор

Для варіння варення рекомендуються наступні сорти вишні: Шубінка, Володимирська, Анадольський, Подбельський, Ювілейна, Мічуріна, Ширвжиток чорна, Любська та ін. З цих сортів вишні можна отримати варення з красивою темно-червоним забарвленням і добрим смаком і ароматом. З светлоокрашеної вишні варення виходить бліде.

Підготовка вишні до варіння варення

Варення з вишні варять з кісточками і без кісточок. Кісточки як неїстівні частини плодів, звичайно, не завжди бажані. Однак смак і аромат варення з кісточками кілька поліпшуються за рахунок специфічного мигдалевого присмаку, властивого кісточках. До того ж вибивання кісточок – справа трудомістка. Кісточки виймають з вишні з допомогою спеціальних косточковіймачів, а якщо їх нема, то шпилькою або тупим кінцем металевого пера, що значно важче і призводить до великої втрати соку. При варінні варення з вишні з кісточками плоди, для того щоб в них швидше проникав сироп, наколюють шпилькою або бланшують у воді 1 – 1,5 хвилин при 90 ° С.

Варка варення з вишні без кісточок

Варення з вишні без кісточок варять так: плоди пересипають цукровим піском в емальованому або з нержавіючого металу посуді і витримують 2 – 3 години, потім завантажують в таз або каструлю і варять спочатку на слабкому вогні (знімаючи 2 – 3 рази і видаляючи пінку), а потім при трохи більшому кипінні доводять до готовності.

Замість цукру можна підготовлену вишню без кісточок заливати заздалегідь приготовленим цукровим сиропом (на 1 кг плодів 1,3 кг цукру і 2 склянки води) і варити без витримки до готовності, час від часу знімаючи з вогню на 10 – 15 хвилин та знову доводячи до кипіння . Таке перемінне нагрівання та охолоджування повторюють 4 – 5 разів, після чого варення доводиться до необхідного ступеня уварювання.

Варка варення з вишні з кісточками

Варення з вишні з кісточками варити важче, тому що цукор повільно проникає в цілісні плоди. Якщо варити швидко, сік з плодів буде переходити в сироп, від чого плоди зморщуються. Щоб цього не сталося, вишню спочатку наколюють, потім готують сироп (з розрахунку на 1 кг вишні 800 г цукру і 2 склянки води) і заливають гарячим сиропом плоди в тому тазу або каструлі, в якому будуть варити варення. Після витримки вишні в сиропі (3 – 4 години) її варять при слабкому кипінні 5 – 8 хвилин і знову витримують 5 – 6 годин. Під час другої витримки до вишні додають ще й цукровий пісок (на 1 кг вишні 400 г цукрового піску, якщо вишня не дуже кисла, і 600 г для кислої вишні), причому додавати його треба на початку витримки, поки ще варення в тазу гаряче, щоб цукор повністю розчинився. Таким чином, на 1 кг вишні витрачається 1,2 – 1,4 кг цукру.

Коли варення готове, його виливають з каструлі через друшляк. Плоди розкладають у банки, а сироп уварюють протягом 10 – 15 хвилин і в гарячому вигляді заливають ним плоди.

Варення – найкращий спосіб консервації вишні на зиму. Будь-який рецепт варення. Смачного!

Російською: Варенье из вишни

Авторські права належать сайту  http://smakota.info

Поділитися рецептом в соц. мережах

Схожі статті:

  1. Варення з аличі
  2. Варення із червоної смородини (Варення з порічок)
  3. Варення з агрусу
  4. Варення з абрикосів
  5. Варення з черешні

Комментарии закрыты.

Передрукування матеріалів заборонено © 2023 . Кулінарні рецепти