Вино з червоної смородини (Вино з порічок)
27 Чер 2011, Автор: adminЧервона смородина (порічки)
Цукор
Рецепт вина з червоної смородини:
Вино з червоної смородини, приготоване за цим рецептом – дуже смачне, добре переброджуються, виходить напівсолодким, красивого рубінового кольору. Одне з найсмачніших домашніх вин (після вина з чорноплідної горобини), які я роблю. Головна його перевага – воно готується без дріжджів, використовуються лише натуральні дріжджові бактерії, які живуть на ягодах. В Україні також червону смородину називають порічки, так що знайте, що вино з червоної смородини це теж саме, що й вино з порічок.
Спочатку готую закваску: 1 склянка немитої малини, 0,5 склянки немитої шипшини, 0,5 склянки цукру заливаю водою і залишаю на 3 дні, закривши 4-шарової марлею, періодично помішуючи. Ягоди мити не треба, щоб дріжджоподібні грибки забезпечили процес бродіння. Марля обереже від дрібних плодових мошок і забезпечить доступ кисню для бродіння.
Через 3 дні готую сусло. Для цього 2 кг цукру розчиняю в 3 л киплячої води і залишаю остигати. У цей час 3 кг червоної смородини (мити також не треба) подрібнюю в комбайні (можна потовкти дерев’яним товкачиком, м’ясорубку використовувати не можна, так як неприємний смак металу може зіпсувати все вино) і виливаю у відро. Туди ж додаю закваску і остиглий цукровий сироп.
Відро треба обв’язати 4-шарової марлею. Марлю зручно закріплювати на відрі гумовою смужкою. Кожен день (4-5 разів у день) сусло потрібно помішувати, щоб на поверхні не утворилася цвіль.
Через 8 днів необхідно процідити сусло. Для цього проціджую його через пластмасовий (НЕ МЕТАЛЕВИЙ!) Друшлаг, а потім через 3-шарову марлю. Ягідну мезгу віджимають через марлю (виходить ще близько 1 літра сусла). Відфільтроване сусло наливаю в 8-літровий бутель (можна скористатися великою пляшкою з під мінеральної води). Закриваю кришкою, краї замазую пластиліном, щоб не було доступу повітря.
У центр кришки уколюю пластмасову трубку від системи для переливання крові, другий кінець якої опускаю в банку з водою. Таким чином вийшов гідрозатвор. На 2 – 3 день починається процес активного бродіння, бульбашки газу виходять по трубки в воду.
Періодично бутель з вином із червоної смородини треба струшувати, щоб не утворювалася цвіль.
Через 40 днів злити верхню частину з допомогою пластмасової трубки (шоферські способом) і процідити ще раз. Розлити в пляшки, закрити, поставити в прохолодне місце. Через 2 місяці вино готове, його можна пити.
Готовність порічкового вина визначається тим, що весь цукор повинен перебродити і перетворитися на вино.
Російською: Вино из красной смородины (Вино из поречек)
Поділитися рецептом в соц. мережах
Схожі статті: