Вино з шовковиці

06 Лип 2011, Автор: admin

Вино з шовковиці робиться так само, як і з більшості інших фруктів: додається вода, цукор, і ставиться на бродіння. Але є кілька особливостей.

1. Так як власної кислотності в стиглих ягодах практично немає, потрібно додавати лимонну кислоту (для стабілізації).

2. Кількість цукру повинно бути достатньо великим, щоб в результаті вино вийшло солодким типу Кагору. При цьому найбільш повно проявляються смакові якості цього вина. Я пробував робити напівсухе, успіхом ні в кого не користувалося.

3. Не шкодувати води у вихідну суміш для бродіння. Шовковичний сік досить густий, і вино вийде “липким”. – Поки це писав, прийшло в голову: а що, якщо навпаки, води менше, а цукру більше, і назвати це “Лікер  з шовковиці”? – Варто спробувати!

Рецепт шовковичного вина, воно ще називаэться “Тутове вино”

На 10-літровий бутель – півтора-два кілограми стиглих ягід, залити охолодженим до 40 … 55 градусів сиропом, що складається з 5 літрів води і 1,5 кг цукру і 10гр лимонної кислоти. Поставити бродити в тепле місце, можна під водяним затвором, я зазвичай закриваю пластмасовою кришкою. Коли бродіння припиниться, обережно трубочкою злити рідину, якщо потрібно вища міцність – додати цукру і поставити на доброжування. При цьому важливо забезпечити мінімальний контакт з повітрям, для цього взяти посуд з вузьким горлом, і заповнити майже доверху. Мені легше, я використовую для цього пелюстки чайної троянди, вони покривають поверхню, і додають аромат. Коли бродити перестане, обережно злити з осаду і процідити, а потім простерилізувати, нагріваючи на малому вогні не вище 70 градусів, пока не вийде газ. При необхідності додати цукру до смаку. Розлити в пляшки і щільно закупорити.

Зберігати у холодному місці, найкраще у погрібі.

Російською: Вино из шелковицы (тутовое вино)

Посилання на джерело:  кулінарні рецепти

Поділитися рецептом в соц. мережах

Схожі статті:

  1. Вино з червоної смородини (Вино з порічок)
  2. Варення з шовковиці (желе з шовковиці)
  3. Вино-асорті
  4. Малинове вино
  5. Вино из вишні (7 рецептів)

Комментарии закрыты.

Передрукування матеріалів заборонено © 2023 . Кулінарні рецепти